Tvaresniems „MV GROUP Logistics“ sprendimams – 140 tūkst. Eur investicija

Tvaresniems „MV GROUP Logistics“ sprendimams – 140 tūkst. Eur investicija

Siekiant didinti išteklių panaudojimo efektyvumą, bendrovės „MV GROUP Logistics“ logistikos centre įdiegtos tvaresnį vartojimą užtikrinančios pastatų valdymo ir apšvietimo sistemos. Skaičiuojama, kad tokios beveik 140 tūkst. Eur vertės investicijos leis bendrovei per metus sutaupyti apie 25 tūkst. Eur, taip pat suvartoti 74.000 KWh mažiau elektros energijos ir pastebimai sumažinti išskiriamo aplinkai kenksmingo anglies dioksido (CO2) kiekį.

„MV GROUP Logistics“ vykdančiojo direktoriaus Raimondo Vyšniausko teigimu, investicijos į tvarumą – dalis bendrovės strategijos, įgyvendinamos siekiant didinti įmonės konkurencinį pranašumą ir dar geriau prisitaikyti prie dinamiškos verslo aplinkos klientams ir partneriams siūlant savalaikius, tarptautinius kriterijus atitinkančius sprendimus.

„Veikiame tarptautinėje rinkoje, todėl mūsų požiūris į tvarumą vertinamas tarsi po padidinamuoju stiklu. Nuosekliai įgyvendinti tvarumą didinančius veiksmus ir siekti rezultatų šioje srityje įpareigoja ne tik asmeninės ambicijos, bet ir esamų, taip pat potencialių klientų lūkesčiai. Tai ypač aktualu tęsiant ar siekiant naujų partnerysčių su tarptautinėmis bendrovėmis, kurios skirtingus su tvarumu sietinus aspektus, taip pat perspektyvą šioje srityje vertina kaip būtinuosius kriterijus“, – sako R. Vyšniauskas.

Vadovo teigimu, „MV GROUP Logistics“ padidintą dėmesį tvarumui kompleksiškai demonstruoja jau pastaruosius trejus metus – pradėjusi nuo robotizacijos ir skaitmenizacijos, bendrovė paraleliai siekia mažinti energetinių resursų vartojimą bei svarsto ateityje pasitelkti žaliąją energiją.

Įdiegė išmaniąją pastatų valdymo sistemą, pakeitė apšvietimą

Naujausios tvaresnį vartojimą užtikrinančios investicijos į „MV GROUP Logistics“ logistikos centro infrastruktūrą įgyvendintos pagal su pastato savininku pasirašytą ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį.

22 tūkst. kv. m plotą užimančiame logistikos centre įdiegtos modernios pastatų valdymo sistemos (PVS) vertė siekia apie 60 tūkst. Eur. Bendrovės atstovų skaičiavimu, kasmet sistema leis sutaupyti apie 15 tūkst. Eur mokesčių, skirtų suvartojamų dujų ir elektros kainoms padengti.

„Įdiegta pastatų valdymo sistema glaudžiai susijusi su išmaniaisiais kontrolės metodais. Tinkamai sureguliuota, ši sistema leidžia ne tik gerokai sumažinti energijos suvartojimą ir generavimo nuostolius, bet ir užtikrinti didesnį komfortą darbuotojams, kurie atskirose patalpose gali užsitikrinti norimą mikroklimatą – temperatūrą, apšvietimą, oro kokybę ir drėgnumą. Taip pat palengvinti techninės priežiūros ir serviso specialistų darbą, kurie įgauna galimybę sistemas stebėti, analizuoti ir reguliuoti nuotoliniu būdu, bet kuriuo paros metu“, – sako R. Vyšniauskas.

Tuo tarpu naujai įdiegtas LED apšvietimas su judesio davikliais garantuoja 42 proc. mažesnį apšvietimui skirtą elektros suvartojimą, bendrą apšvietimo lygį sandėlyje padidinant net 70 proc.

Į naują apšvietimo sistemą iš viso investuota 80 tūkst. Eur, metinius bendrovės mokesčius už elektrą sumažinant apie 10 tūkst. Eur.

„Ši sistema taip pat leis tvariau vartoti išteklius, nes apšvietimas automatiškai įsijungia tik tada, kai į patalpas įeina ir jose veikia darbuotojai. Vadinasi, ištekliai naudojami vien pagal paskirtį ir tik esant poreikiui. Iki šiol logistikos centre veikusių liuminescencinių lempų bendra galia siekė 61 kW, tuo tarpu LED apšvietimo bendra galia 28 proc. mažesnė – 43 kW”, – sako „MV GROUP Logistics“ vykdantysis direktorius.

Planuose – kiemo valdymo sistema

Netolimoje ateityje logistikos centre ketinama papildomai įdiegti inovatyvią kiemo valdymo sistemą, į kurią „MV GROUP Logistics“ papildomai investuos apie 25 tūkst. Eur. Ši sistema suteikia galimybę efektyviai valdyti atvykstančio į sandėlį ir išvykstančio transporto srautus, kiemą, durų užimtumą, krovimo trukmę.

„Sistemoje numatyta galimybė tiekėjams, klientams ir vežėjams internetu registruoti numatomą krovinio atvežimo ar paėmimo laiką, rezervuoti rampą, redaguoti savo rezervacijas, taip pat daug kitų tiek darbuotojams, tiek partneriams svarbių funkcionalumų. Tarp svarbiausių sistemos teikiamų privalumų – patogus transporto srautų kieme ir rampų užimtumo planavimas, efektyvus krovos darbų valdymas, krovinio aptarnavimo veiksmų ir laiko atsekamumas, didesnis efektyvumas dėl tolygiai paskirstomo darbo“, – sako R. Vyšniauskas.

Pernai „MV GROUP Logistics“ kartu su partneriais UAB „RASO“ ir „Quantum Qguar Sp. z o.o.“ logistikos centre įdiegė naują sandėlio valdymo sistemą „Qguar WMS“, kuri leidžia automatizuoti sandėlyje atliekamas operacijas ir padidina jų efektyvumą, taip pat pagerina sandėlio operacijų  kokybę vykdant klientų užsakymus. Į šį technologinį sprendimą bendrovė investavo apie 400 tūkst. eurų. Be sandėliavimo, užsakymų surinkimo ir kitų sandėlio operacijų paslaugų (tarp jų – ir akciziniame sandėlyje), „MV GROUP Logistics“ teikia pridėtinės vertės prekių paruošimo prekybai paslaugas, nuo etikečių klijavimo iki akcijoms skirtų prekių supakavimo, taip pat optimaliai suplanuotais maršrutais pristato prekes gavėjams. Per mėnesį „MV GROUP Logistics“ išsiunčia daugiau kaip 4 tūkstančius tonų krovinių: daugiausia gėrimų, užkandžių, maisto produktų, higienos priemonių, spaudos ir knygų bei kitų produktų.