Inovacija lietuviškame pakuočių dizaine – lazeriu kurtos etiketės

Inovacija lietuviškame pakuočių dizaine – lazeriu kurtos etiketės

Inovacijas ir modernius sprendimus pakuočių dizaine nuolat pasitelkianti bendrovė „MV GROUP Production“ pirmąkart Lietuvoje iškirsti etiketėms pasitelkė lazerį.

Etiketėse lazeriu išgarintus pakuočių dizainus „MV GROUP Production“ sukūrė bendradarbiaujant su dizaino studija „Studija Creata“ bei pakuočių ir lipnių etikečių gamintoja „Aurika“.

Unikalios technologijos veikimo principas paremtas lazerio spindulio temperatūros poveikiu žaliavai – spausdinant etiketes lazeris išgarina žaliavoje norimą piešinį, tekstą ar atskiras dizaino detales, o reguliuojant jo galią, priklausomai nuo žaliavos storio, keičiamas iliustracijos išgarinimo gylis.

Pasak „MV GROUP“ produktų kūrimo skyriaus vadovės Jūratės Paulauskienės, unikali lazerio technologija gamintojams leidžia supaprastinti etikečių gamybos procesą ir sudaro platesnes galimybes pristatyti produktą. Tuo tarpu vartotojai įgauna galimybę pasigrožėti akį džiuginančiu, lig šiol neįprastu rezultatu.

„Baltijos šalyse vyraujantis asortimentas yra išties didelis, todėl patraukti vartotojo dėmesį, išsiskirti konkurencinėje aplinkoje ir lentynose yra labai svarbu. Etiketėms panaudota lazerio technologija  padeda pabrėžti gaminio unikalumą, taip pat sukurti ypač tikslų, precizišką rezultatą,“, – sako J. Paulauskienė.

Spaustuvės „Aurika“ rinkodaros komandos lyderio Justo Ivanausko teigimu, nauja technologija sudaro sąlygas išlaisvinti kūrybiškumą, taip pat paspartinti gamybos procesą.

„Galimybė spausdinti ir iškirsti etiketes pasitelkiant lazerį naikina etikečių gamybos apribojimus – technologiją galima naudoti įvairių formų ir ant įvairių žaliavų atspausdintoms etiketėms, be to, jos gali turėti perforaciją ir tuo pačiu etiketės viduje iškirstus elementus. Šiuo atveju „MV GROUP Production“ pasirinko subtilų sprendimą: lazeriu iškirsti vieną svarbiausių etiketės dizaino elementų – gaminio pavadinimą“, – sako J. Ivanauskas.

Inovatyvioms etiketėms – tarptautiniai apdovanojimai

Savo ruožtu J. Paulauskienė atkreipia dėmesį, kad „MV GROUP Production“ nuolatos siekia būti įdomūs ir inovatyvūs ir savo gaminių pakuočių  išvaizda.

„Be susidomėjimo tarp lokalių vartotojų, išskirtinė, originali ir patraukli etiketė padeda atverti duris į eksporto rinkas. Kiekvienais metais stebime vis didesnį užsieniečių susidomėjimą lietuviška produkcija, kas padeda mums pristatyti ir garsinti Lietuvą kaip įdomią ir inovatyvią šalį“, – sako J. Paulauskienė.     Bendrovės pastangos kone kasmet reikšmingai įvertinamos – vien pernai tarptautiniuose pakuočių dizaino „Baltic Best“ ir „Napa“ apdovanojimuose triumfavo net keli „MV GROUP Production“ gaminiai. Iš viso apdovanojimus už pakuočių dizainus bendrovė skaičiuoja dešimtimis.