Vilniaus Paupio rajone atidengta nauja dobermanės skulptūra

Vilniaus Paupio rajone atidengta nauja dobermanės skulptūra

Vilniaus Paupio rajone atidengta nauja dobermanės skulptūra, kurią iš bronzos išliejo metalo dailininkas, skulptorius Eimantas Ludavičius. Ši skulptūra – tiksli prieš beveik 15 metų sukurtos dobermanės skulptūros, iki šiol stovinčios sostinės Gedimino prospekte, replika.

Naujoji dobermanės skulptūra stovi Aukštaičių gatvėje, netoliese Paupio turgaus. Vilniaus gyventojams gerai pažįstamas kūrinys mena ilgą istoriją, prasidėjusią dar 90-aisiais.

Antai anuomet originalią menininko Svajūno Kižio instaliacijos dalį – dobermanę – įsigijo įmonė „Mineraliniai Vandenys“, dabar besivadinanti „MV GROUP Distribution LT“, ir pastatė prie savo parduotuvės tam, kad ši apsaugotų parduotuvę ir maloniai nuteiktų praeivius. Vilniečiai šią skulptūrą netruko pamilti, o ilgapirščiai net keliskart kėsinosi ją pavogti, kol galiausiai pavyko.

2006-aisiais toje pačioje Gedimino prospekto vietoje, siekiant pažymėti istoriją ir atliepti susirūpinusių vilniečių lūkesčius, dobermanės skulptūra čia buvo pastatyta naujai. Šįkart ją sukūrė menininkas E. Ludavičius, ir papuošė akiniais.

Šįmet pažymėti istoriją E. Ludavičius ryžosi dar kartą – identišką skulptūros repliką sukūrė „MV GROUP Distribution LT“ užsakymu, įmonės trisdešimtmečio proga. Atsistoti Paupio rajone naujajai dobermanei padėjo įmonė „Darnu Group“.

„Jei kas nors būtų pasakęs, kad ši dobermanės skulptūra žmonėms turės tokią didelę vertę, vargu, ar būčiau patikėjęs. Tada iš naujo sukurti dobermanės skulptūrą įkvėpė noras sujungti vietos istoriją su tuomete dabartimi: dobermanė simbolizavo istorijos ištakas – „Mineralinių vandenų“ parduotuvę, o ją papuošę akiniai derėjo prie toje pačioje vietoje įsikūrusio optikos salono. Be abejo, taip pat anuomet nė negalėjau įsivaizduoti, kad gyvenime šią skulptūrą liesiu ir antrąkart. Man asmeniškai tai buvo malonumas ir didelis įvertinimas – matyt, tai tas atvejis, kada darbas pergyveno autorių“, – sako E. Ludavičius.

Tuo tarpu įmonės „MV GROUP Distribution LT“ generalinis direktorius Marijus Cilcius sako, kad naujoji bronzinė skulptūra ne tik žymi ilgametę jubiliejų švenčiančios įmonės kelionę, bet ir tapo simboliška dovana miestiečiams. Ypač tiems, kurie tiki, kad troškimai pildosi.

„Ši dobermanė mūsų įmonės simbolis yra jau 30-metų – galima būtų pajuokauti, kad tai dėl jos ir mūsų charakterius siejančio veržlumo bei energijos per šiuos metus verslas šitiek užaugo. Pradėję nuo vienos parduotuvės, šiandien „MV GROUP Distribution LT“ yra visos įmonių grupės „MV GROUP“, veikiančios keturiose šalyse, pamatas. Simboliška dobermanė tarytum saugojo mūsų verslą ir troškimus visus tuos metus, todėl jos globos svajonėms tikimės ir toliau – ne tik sau, bet ir visiems vilniečiams bei miesto svečiams“ – sako M. Cilcius.