Pristatytas naujas Japonijoje gaminamų viskių ženklinimo standartas

Pristatytas naujas Japonijoje gaminamų viskių ženklinimo standartas

Šių metų vasarį Japonijos stipriųjų gėrimų ir likerių gamintojų asociacija išplatino pranešimą apie naujus, griežtesnius Japonijoje gaminamų viskių ženklinimo standartus, susijusius su sudėtimi, gamyba, brandinimu, išpilstymu ir kitais kriterijais. Asociacijos nariai šį naujai apibrėžtos sąvokos „japoniškas viskis“ (angl. Japanese whisky) ženklinimo standartą ima taikyti jau nuo balandžio 1 d.

Asociacijai priklauso ir „MV GROUP Distribution“ tiekėjas „Nikka Whisky“, kurio dalis produkcijos ženklinimo bei kategorizavimo keisis pagal naujas reguliacijas. Maišyti (angl. blended) viskiai, kurių sudėtyje yra iš išorės į Japoniją įvežtų viskių, bus priskiriami prie „Japonijoje gamintų“ viskių kategorijos.

Vietos ir užsienio viskių maišymas yra dažnas reiškinys bei – kaip ir daugelyje kitų šalių – ir toliau išliks dalimi Japonijos viskių gamybos kultūros. Tai gamintojams suteikia daugiau laisvės, išgaunant norimus viskio skonius, aromatus ir kitas svarbiąsias savybes. Taip pat mažos užsieninio viskio partijos gamintojams suteikia su gamybos proceso nuoseklumu susijusį saugumą, kuris leidžia patenkinti rinkos poreikius net ir išaugus paklausai.

Nuo pat daryklos įsteigimo 1934 m. „Nikka Whisky“ ieškojo būdų pristatyti rinkai įvairius, kokybiškus ir išskirtinius viskius, todėl nevengė su fermentacija, distiliacija, brandinimu, mielių padermėmis ir statinėmis susijusių eksperimentų. Ne išimtis ir viskio maišymo procesas, kuris įmonės gamyboje užima svarbią vietą, kai, siekiant geriausio skonio, pasitelkiami „Nikka Whiskey“ turimi vidiniai ir užsienio šalyse pagamintų viskių rezervai. Tai reikšmingai prisidėjo prie to, kad įmonės produkcija susilaukė pripažinimo įvairiose pasaulinėse parodose bei subūrė ištikimų prekės ženklo gerbėjų ratą.

„Nikka Whisky“ laiduoja skaidrumą savo klientams ir vartotojams, todėl pasižada teikti visą esminę informaciją apie kiekvieną produktą, nepriklausomai nuo to, ar tai yra „japoniškas viskis“, ar tik dalį tokiam pavadinimui keliamų reikalavimų atitinkantis gėrimas. Detalūs ir aiškūs viskių aprašymai (kurie gali keistis priklausomai nuo to, ar konkretus produktas išpildo reikalavimus) leis aiškiau spręsti, kurį produktą pirkti, o nauja teisinė reglamentacija neturės įtakos įmonės misijai siūlyti įvairią unikalių skonių gėrimų kolekciją viskio mėgėjams visame pasaulyje.

Japoniškais viskiais ir toliau bus laikomi šie „Nikka Whiskey“ produktai – „Yoichi“, „Miyagikyo“ ir „Coffey Grain“. Be to, japoniškų viskių sąrašą taip pat papildys naujos „Taketsuru“ viskio partijos. Tuo tarpu žemiau įvardinti „Nikka Whiskey“ gėrimai atsiduria Japonijoje pagamintų viskių kategorijoje (dalį jų sudėties sudaro importiniai viskiai): senesnės „Taketsuru“ partijos, „FTB“, „Coffey Malt“, „Nikka Days“, „The Nikka“, „Super Nikka“, „Tsuru“, „Pure Malt“, „Nikka Blended“, „All Malt“, „Black Nikka 8yo“ ir „Black Nikka Special“.