„Gubernijai“ – rekordinės 2 mln. eurų investicijos: įtvirtins aukščiausius pasaulinius standartus

„Gubernijai“ – rekordinės 2 mln. eurų investicijos: įtvirtins aukščiausius pasaulinius standartus

Šiauliuose veikianti „Gubernijos“ darykla ir toliau sparčiai atsinaujina bei didina veiklos apsukas. Įgyvendindama strategines permainas ir vykdydama ambicingą plėtrą eksporto rinkose, daryklą valdanti viena didžiausių Baltijos šalyse gėrimų gamintoja „MV GROUP Production“ šiemet „Gubernijai“ skiria rekordines investicijas – per 2 milijonus eurų.

„Moderni įranga, pažangios technologijos, ilgametės gamybos tradicijos ir profesionali komanda daryklai suteikia pagrindą auginti raumenis ir veržtis į eksporto rinkas tiek su esamais, tiek su naujais produktais. Per trejus metus nuo pat daryklos įsigijimo nuosekliai investuojame, kad „Gubernijos“ produkcija būtų žinoma ir konkurencinga vidaus ir užsienio rinkose, o vartotojų pasitikėjimas prekės ženklu stiprėtų. Dviženkliais skaičiais augantys eksporto rezultatai rodo, kad einame teisingu keliu“, – sako „MV GROUP Production“ generalinis direktorius Algirdas Čiburys.

Pasak bendrovės vadovo, „Gubernijai“ keliamas uždavinys – išlaikyti šimtus metų skaičiuojantį paveldą, tradicines, unikalias receptūras ir gėrimų gamybą iš natūralių ingredientų. Savo ruožtu investicijos atveria galimybes didinti gamybos našumą, pilstyti gėrimus į naujas pakuotes ir pasiekti aukščiausius kokybės standartus. Pažangios technologijos ir procesų valdymas taip pat užtikrina tvaresnius sprendimus, leidžia geriau saugoti aplinką ir tausoti išteklius, be to, didina darbuotojų motyvaciją ir pasitenkinimą darbu.  

A.Čiburio teigimu, rekordinės investicijos iki metų pabaigos leis iš esmės atnaujinti daryklos įrangą. Pavyzdžiui, naujas skardinių pilstymo-valcavimo įrenginys užtikrins kokybiškesnį pilstymo procesą, sumažins produkcijos bei skardinių nuostolius, padidins linijos našumą nuo esamų 12,5 tūkst. vienetų per valandą iki 20 tūkst. vienetų per valandą. Be to, gėrimai galės būti pilstomi į naujų formatų skardines (200 ml, 330 ml).

„Keldami ambicingus tikslus ir vertindami kokybiškos produkcijos paklausos potencialą nusprendėme įsigyti šiuo metu turbūt pačią geriausią ir pažangiausią įrangą, gaminamą pasaulinio šios srities lyderio – vokiečių bendrovės „Krones AG“. Tai bus viena moderniausių linijų visame regione ir galės tarnauti dešimtmetį ar ilgiau“, – pažymi A. Čiburys.

Naujasis gamybos linijos įrenginys darykloje Šiauliuose sukurs papildomų darbo vietų. Jau dabar „Gubernija“ prie komandos siūlo prisijungti gamybos meistrą bei jaunesnįjį technologą. Atviros ir kitos pozicijos: gamybos operatorių, derintojų, produktų paruošėjų, laboratorijos darbuotojų, elektrikų – automatikų.

„Gerai suprantame, kad daryklą visų pirma kuria joje dirbantys žmonės – tai nuo jų kompetencijų ir atsidavimo darbe priklauso ne tik kuriamų produktų kokybė ar visos daryklos pažanga,  bet ir vartotojų požiūris į „Gubernijos“ produkciją, taip pat verslo augimas. Todėl dedame visas pastangas kurti motyvuojančią ir įtraukiančią aplinką, skatiname kolegas tęsti ir puoselėti paveldėtas „Gubernijos“ tradicijas“, – sako A. Čiburys.

Gamintojai įsitikinę, kad vartotojai netruks pastebėti didelius su gamyklos modernizacija ir produkcijos atnaujinimu sietinus pokyčius – parduotuvių lentynas jau greitai pasieks ne tik naujo dizaino produktų pakuotės, bet ir išskirtiniai, atnaujinti esamų gėrimų skoniai. Be to, šalia esamos produktų linijos, kurią sudaro 8 gėrimai, netrukus rinkai bus pristatyta ir viena produktinė naujiena.

Iš viso praėjusiais metais Gubernijos“ darykloje buvo pagaminta per 8,7 mln. litrų alaus ir maždaug 6,7  mln. litrų giros. Lyginant su 2019 metais, alaus gamybos apimtys išaugo beveik 79 proc., giros –  maždaug 12 procentų.

Pernai „Gubernijos“ gaminiai keliavo į 15 užsienio valstybių trijuose žemynuose. Daugiausia buvo eksportuojama į Vokietiją, JAV ir Lenkiją, tačiau Šiauliuose gaminami lietuviški gėrimai pasiekė pirkėjus ir tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė, Airija, Italija, Rusija ir net Kinija.

Pasak A. Čiburio, aktyvus darbas su eksporto partneriais padėjo pasiekti tam tikrą proveržį didžiųjų šalių rinkose – ypač JAV. „Per metus eksportas į Jungtines Valstijas išaugo kone trečdaliu, o iš viso į JAV pernai eksportuota 4,6 proc. visos užsienio rinkai skirtos „Gubernijos“ produkcijos“, – dalijasi  „MV GROUP Production“ generalinis direktorius.

Svarbiu žingsniu už Atlanto A. Čiburys vadina kontraktą su vienu didžiausių JAV mažmeninės prekybos tinklų „Publix“. Pernai rudenį 20-yje šio tinklo parduotuvių Majamyje pradėta prekiauti „Gubernijos“ duonos gira. Tad lietuviškai produkcijai nuo etninių parduotuvių pavyko peršokti į kur kas didesnę areną, labiau matomą ir lankomą vietos vartotojų, o tai turėtų padėti įsitvirtinti trečios pagal gyventojų skaičių valstijos Floridos gaiviųjų gėrimų rinkoje.

Gamintoja jau sulaukė gerų atsiliepimų iš amerikiečių, atradusių lietuvišką produktą, JAV rinkoje parduodamą naujo dizaino 500 ml stiklo taros buteliuose ir aliuminio skardinėse. „Gubernijos“ duonos gira yra unikali ne tik JAV, bet ir Lietuvoje – rinkoje beveik visos giros yra salyklinės, o mūsiškė gaminama išskirtiniu būdu, iš specialiai mums kepamos ir skrudinamos duonos“, – dėsto A. Čiburys įsitikinęs, kad tiek Lietuvoje, tiek svetur yra palankios galimybės toliau plėsti vartotojų auditoriją. Vadovas įsitikinęs, kad bendri projektai su kitomis Lietuvoje „MV GROUP Production“ valdomomis gėrimų gamyklomis ateityje „Gubernijai“ gali atverti dar daugiau galimybių kurti ir vartotojams pristatyti naujų produktų.