Specialiose kino peržiūrose – MV GROUP darbuotojų pažintis su legenda

Specialiose kino peržiūrose – MV GROUP darbuotojų pažintis su legenda

MV GROUP verslo istorija yra verta kino filmo. Tai patvirtino į filmo „Svajotojai“ premjeras gausiai susirinkę kviestiniai žiūrovai – grupės darbuotojai, kuriems kino teatruose Lietuvoje ir užsienyje padovanota ypatinga šventė. Industrinės dokumentikos filmas – unikalus formatas, kuriuo verslo grupė pasakoja savo istoriją ir atskleidžia legendą.

Pasipuošę ir puikiai nusiteikę tarptautiniu mastu įgyvendinto renginio dalyviai gyvai bendravo su kolegomis, vaišinosi užkandžiais ir gėrimais bei nekantriai laukė „Svajotojų“ – išskirtinio filmo apie MV GROUP, nuo vienos mažos parduotuvės išaugusios iki vienos didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse.

Netikėta ir unikalu: MV GROUP istorija persipina su dobermanės legenda

Filmo režisierius Mindaugas Banys su komanda įtaigia kino kalba perteikė tai, kaip spontaniška svajonė pavirto įspūdinga organizacija, jungiančia įmones Lietuvoje ir užsienyje. O saugoti svajonę ir augantį verslą padėjo bronzinė dobermanė – šiandien daugiau negu 1000 darbuotojų vienijančios verslo grupės ryžto simbolis ir legenda.

Du tarpusavyje persipynę pasakojimai apie verslą ir šuns skulptūrą kūrybinei filmo komandai kėlė nemažai iššūkių, tačiau rezultatas – žiūrovų dėmesį prikaustanti industrinė dokumentika. Į premjeras sukviestiems darbuotojams filmas buvo didelė staigmena ir nepakartojama galimybė kino ekrane išvysti savo kolegas, išgirsti įspūdingų istorijų apie bendrovę.  

„Šiandien esame didelė organizacija, nes visada turėjome daug ryžto, idėjų ir svajonių. Ir visada greta savęs turėjome dobermanę – legendą, kuri atspindi mūsų charakterį“, – sveikindamas į premjerą susirinkusius žmones kalbėjo MV GROUP generalinis direktorius Marijus Cilcius. Jis priminė, kad grupė išpildė duotą pažadą susigrąžinti dobermanės skulptūrą ir pastatyti ją prie dabartinio biuro Paupyje. Kadaise skulptūra stovėjo prie verslo ištakų – prie pirmojo įmonės biuro ir parduotuvės. Tad šią legendą norėta vėl atgaivinti – pamatyti dobermanę, stovinčią prie dabartinio biuro, kad ji džiugintų tiek darbuotojus, tiek praeivius.

M. Cilcius atskleidė, kad būtent dobermanė įkvėpė grupės istoriją papasakoti kitokiu, daug kam netikėtu, formatu. Taip pat – pradėti naują tradiciją teikti savo „Oskarus“ – apdovanojimus, kuriais bus pagerbiami darbuotojų pasiekimai, nuopelnai ir proveržiai. 

Filmą sukūręs režisierius M. Banys dėkojo už įdomų darbą ir galimybę bendrauti su išskirtinėmis asmenybėmis – ilgamečiais darbuotojais, kurie nuotykių pilną verslo istoriją pasakojo savo lūpomis.

Išskirtinė premjera įvyko tarptautiniu mastu – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Mūsų šalyje filmą kviestiniai žiūrovai galėjo pamatyti Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Anykščiuose – miestuose, kuriuose veikia MV GROUP įmonės ir gamyklos. Tad iš viso „Svajotojai“ aplankė net 8 miestų kino sales bei teatrus Lietuvoje ir užsienyje. 

Svarbiausia – kurti ir saugoti svajonę

Nors praėjo daugiau negu trys dešimtys metų, ilgamečiai bendrovės darbuotojai puikiai atsimena, kaip viskas prasidėjo 1992-ųjų pabaigoje. Spontaniška svajonė paskatino įkurti parduotuvę ir kavinę Vilniaus Gedimino prospekte. Vieta greitai tapo beprotiškai populiari, nes alsavo laisve ir klientus aptarnavo visiškai kitaip negu buvo įprasta ilgais sovietinės okupacijos metais. Klientai vertino kitokį požiūrį ir bendravimo kultūrą, o pelnytas pasitikėjimas tuometę „Mineralinių vandenų“ komandą įkvėpė auginti verslą, į Lietuvą atvežti pasaulyje garsių prekės ženklų, diegti naujovių. Per visą šią kelionę svajotojus ir kūrėjus visada saugojo ištikimoji dobermano veislės šuns skulptūra, tapusi bendrovės dvasios simboliu.

Filmo kūrėjų kalbinti senbuviai pripažįsta – jau MV GROUP pirmtakė „Mineraliniai vandenys“ (2022 m. pakeitusi pavadinimą į „MV GROUP Distribution LT“) buvo organizacija, kurioje darbas buvo daugelio svajonė. O ar gali būti geresnė motyvacija, jeigu dirbi darbą, apie kurį svajojai?

Ir šiandien grupės darbuotojai pripažįsta, kad vadovų ir kolegų palaikymas įgyvendinant profesinius sumanymus yra vienas svarbiausių jų variklių. „Kuomet matai, kad gali save realizuoti ir tavo idėjos net tampa standartais įmonėje ar visoje rinkoje, tuomet gauni nuolatinį stiprų impulsą kurti ir judėti toliau“, – sakė vienu iš filmo herojų tapęs Gintaras Vysockis, ilgametis grupės darbuotojas, „MV GROUP Distribution LT“ projektų vadovas.

Kartu su kolegomis filme taip pat įamžinti MV GROUP generalinis direktorius Marijus Cilcius ir „MV GROUP Production“ generalinis direktorius Algirdas Čiburys teigė, kad organizaciją labiausiai augina žmonės ir jų bendrystė. Iš to atsiranda idėjų, kaip sukurti sinergiją ir tarp technologijų, ir tarp įmonių. Lietuvoje ir užsienyje veikiančių įmonių grupė – gyvas sinergijos įgyvendinimo pavyzdys. Verslas atspindi, kaip drąsi svajonė ir vizija tampa realybe.

Istoriją kuriantiems darbuotojams – prasmingi apdovanojimai

Savo komanda ir idėjomis tikintys žmonės yra pagrindiniai filmo „Svajotojai“ herojai. Visiems jiems būdingas stiprus noras mokytis, imtis naujų iššūkių ir tobulėti. Dėl to organizacija veržliai augo ir tapo viena didžiausių verslo grupių Baltijos šalyse MV GROUP.

Kartu buvo išsaugotos geriausios lietuviškų gėrimų gamybos tradicijos ir atnaujintos įsigytos gėrimų gamyklos: Kauno „Stumbras“, Alytaus „Alita“, „Anykščių vynas“, Šiaulių „Gubernija“. Lietuviškas verslas atsivėrė pasaulinei patirčiai, pažangai ir naujovėms, kurios buvo tarsi energingi dobermanės šuoliai į tarptautines rinkas – ryžtas kuo plačiau pristatyti lietuvišką produkciją ir garsinti šalį.

Filmo kūrėjai ne kartą priminė, kad prie verslo ištakų – prie pirmos  gėrimų parduotuvės ir kavinės Vilniaus Gedimino prospekte – prieš tris dešimtmečius stovėjo dobermanės skulptūra. Ji tapo svarbiu simboliu grupės istorijoje ir filme. Sostinėje stovėjusi skulptūra įsiminė daugybei vilniečių ir miesto svečių. Legendinė dobermanė buvo netikėtas ir originalus atributas, tarsi saugojęs verslą ne pačiais ramiausiais laikais. Šis simbolis ir verslo grupė vėl susijungė, kai skulptoriaus Eimanto Ludavičiaus kūrinys pernai buvo pastatytas prie MV GROUP būstinės.

Maža įspūdingos skulptūros bronzinė replika kasmet bus dovanojama dešimčiai įmonių grupės darbuotojų, pasižymėjusių įvairiose srityse. Šis apdovanojimas – padėka ir išskirtinis pripažinimas už įveiktus iššūkius. Iškilmingas apdovanojimų renginys šiemet vyks vasaros pradžioje.

Pasak žiūrovų, filmas puikiai atskleidžia, kodėl MV GROUP šiandien vienija įspūdingą profesionalų komandą ir puoselėja unikalią organizacijos kultūrą, kai kiekvienas gali didžiuotis savo darbu. Grupė valdo įmones, veikiančias 4 sektoriuose. Gamybos sektoriui atstovauja beveik visų kategorijų gėrimų gamyklos. Prekių platinimu Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje užsiima „MV GROUP Distribution“ įmonės „MV GROUP Distribution LT“, „MV GROUP Distribution LV“, „MV GROUP Distribution EE“, „MV GROUP Distribution PL“. Logistikos paslaugas teikia „MV GROUP Logistics“ įmonė, o mažmeninė prekyba vykdoma „Bottlery“ ir „Nespresso“ parduotuvėse.