„Gubernija“ stiprina pozicijas JAV rinkoje: duonos gira prekiaus „Publix“ tinkle

„Gubernija“ stiprina pozicijas JAV rinkoje: duonos gira prekiaus „Publix“ tinkle

Vienos didžiausių Baltijos šalyse gėrimų gamintojos „MV GROUP Production“ valdoma „Gubernijos“ darykla plečia eksportą Jungtinių Amerikos Valstijų rinkoje – pradeda prekybą lietuviška duonos gira viename didžiausių JAV mažmeninės prekybos tinklų „Publix“. Nuo spalio 1 d. „Gubernijos“ produkciją galima įsigyti 20-yje „Publix“ parduotuvių Floridos mieste Majamyje.

Pasak MV GROUP Pardavimų plėtros skyriaus vadovo Aurimo Abromavičiaus, nors „Gubernijos“ gaminių JAV parduotuvėse buvo galima rasti ir anksčiau, iki šiol tokia lietuviška produkcija čia buvo prekiaujama vien etninėse parduotuvėse. Todėl „Gubernijos“ atsiradimas „Publix“ lentynose – pirmas kartas, kai lietuviška duonos gira pasiūloma vietos vartotojams.

„Nuosekliai stipriname savo pozicijas Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl kontraktas su prekybos tinklu „Publix“ yra svarbus žingsnis įsitvirtinant gaiviųjų gėrimų rinkoje. Mūsų gaminama duonos gira atsidūrė trečios pagal ekonomikos dydį ir ketvirtos pagal gyventojų skaičių JAV valstijos maisto prekių parduotuvių lentynose – tai rodo, jog turime sukūrę pasaulinio lygio produktą. Tikimės, kad lietuviška gira JAV prigis, ir galėsime auginti jo vartotojų auditoriją“, – sako A. Abromavičius.

„Publix“ parduotuvėse JAV „Gubernijos“ duonos gira parduodama naujo dizaino 500 ml stiklo taros buteliuose ir aliuminio skardinėse.

Partnerystę su „Publix“ prekybos tinklu „MV GROUP Production“ padėjo užmegzti kompanija „B&I Overseas Trading INC“ – didžiausias lietuviškų produktų eksportuotojas į JAV. Bendrovė yra atsakinga už „Gubernijos“ produkcijos pristatymą į „Publix“ parduotuves, lentynų priežiūrą ir užsakymus.

„Publix“ prekybos tinklas, kurio apyvarta per metus siekia 38 miliardus dolerių, apima JAV pietryčių valstijas ir yra išvystęs 1252 parduotuvių, distribucijos centrų ir 11 gamyklų tinklą, kuriame dirba beveik 200 000 žmonių. Tai didžiausia įmonė Floridoje pagal darbuotojų skaičių.

Iš viso „Gubernijos“ produkcija eksportuojama į 15 užsienio valstybių trijuose žemynuose, tarp kurių – tokios šalys kaip Vokietija, Rusija, Airija, Italija, Didžioji Britanija ir kitos.

JAV – antra pagal dydį „Gubernijos“ eksporto kryptis, kur šįmet eksportuojama 4,6 proc. visos užsienio rinkai skirtos „Gubernijos“ produkcijos. Daugiausia – 10,6 proc. – produkcijos „Gubernija“ eksportuoja į Vokietiją. 2020-aisiais metais „Gubernijos“ eksportas į JAV išaugo 30 proc. palyginus su pernai. Bendras „Gubernijos“ giros kategorijos eksportas šįmet, palyginus su ankstesniais metais, jau šoktelėjo 15,5 proc.