Distribucijos bendrovės „MV Eesti“ spurtas: pristato naujus prekės ženklus, augina apyvartą ir plečia komandą

Distribucijos bendrovės „MV Eesti“ spurtas: pristato naujus prekės ženklus, augina apyvartą ir plečia komandą

Tarptautinei įmonių grupei „MV GROUP“ priklausanti bendrovė „MV Eesti“ net ir per pandemiją sugebėjo pasiekti gerų verslo rezultatų, o dabar aktyviai ieško naujų narių į savo komandą, kad įgyvendintų ambicingus šių metų tikslus.

Estijos distribucijos bendrovės „MV Eesti“apyvarta be akcizų vien per penkis šių metų mėnesius paaugo net 11 procentų. Bendrovės vadovas Aleksei Otkidatš tikisi, kad taiklūs sprendimai ir įgytas pagreitis leis ir toliau siekti dar geresnių verslo rezultatų – „MV Eesti“ šiemet planuoja 20 proc. augimą.

2020 metais bendrovės apyvarta be akcizo siekė 4,38 mln. Eur ir buvo 18 proc. didesnė negu 2019 metais. Pernai „MV Eesti“ sumokėjo daugiau kaip 4,9 mln. Eur. įvairių mokesčių valstybei. Tai 24 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

„Estijos rinkoje veikiame 13 metų, tačiau pastarieji keleri metai pažymėti nuosekliu, sparčiu augimu visose srityse, apimant ne tik prekės ženklų krepšelį, kompetencijas ar žmogiškuosius išteklius, bet ir verslo rezultatus. Turime puikią komandą profesionalų, kurie bendradarbiaudami ir padėdami vieni kitiems nuolat siekia aukštų tikslų. Aktyviai plėtojame partnerystes ir nuolat pristatome rinkai naujų produktų, kurie praturtina vartotojų patirtį“, – teigia „MV Eesti“ vadovas Aleksei Otkidatš.

Vadovo teigimu, didelę įtaką bendrovės efektyvumui turi ir tai, kad „MV Eesti“ yra tarptautinės įmonių grupės „MV GROUP“ dalis. Iš viso grupė valdo septynias bendroves, veikiančias trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje, skirtinguose sektoriuose – gamyboje, distribucijoje, logistikoje ir mažmeninėje prekyboje. Sinergija tarp bendrovių užtikrina glaudų bendradarbiavimą, stabilumą ir kompetencijų mainus.

„MV GROUP“ patirtis distribucijos versle siekia beveik 30 metų. Tai – viena didžiausių įmonių grupių Baltijos šalyse, kurios verslo rodikliai kasmet toliau smarkiai auga. Pavyzdžiui, vien per 2020-uosius metus grupės pardavimo pajamos išaugo 11 proc., tuo tarpu pardavimo pajamos iš eksporto rinkų – arti 30 proc. Buvimas  „MV GROUP“ dalimi mums taip pat reiškia kompetencijų resursus ir patirtį, užtikrina įmonės stabilumą“, – sako A. Otkidatš.

Pristatė naujus produktus

Tarp ką tik Estijos rinkoje pristatytų produktų – romas „Diplomatico“, kuris yra vienas geriausiai vertinamų šios kategorijos gėrimų pasaulyje. A. Otkidatš tikisi, kad „MV Eesti“ įgytos „Diplomatico“ distribucijos teisės Estijoje šio gėrimo skonį leis atrasti išskirtinius gėrimus vertinantiems žmonėms.

Didele naujove Estijos rinkoje A. Otkidatš vadina ir „Voruta Sparkling Wine“ putojantį vaisių vyną, pasižymintį lengvu ir gaiviu, vasarai pritaikytu skoniu. Atnaujinti „Gubernijos“ produktai taip pat įgyja daugiau veržlumo greta senų aludarystės tradicijų, kuriomis pasižymi šis prekės ženklas. Nišą Estijoje, ypač vasarą, atranda nauji „MIX Ready to Drink“ kokteiliai bei kiti produktai.

Iš viso bendrovė šiuo metu atstovauja 130 prekių ženklų. Didelė dalis jų vartotojams yra puikiai pažįstama, tačiau „MV Eesti“ ir toliau kryptingai investuoja į produktų matomumo didinimą, reklamą ir didesnes distribucijos galimybes. Pavyzdžiui, „Voruta Sparkling Wine“ pardavimus per metus ketinama auginti beveik dukart, o trejų metų perspektyvoje bendrovė planuoja vyno ir putojančio vyno rinkos dalį padidinti daugiau negu 15 kartų.

Plečia rinkos dalį

Ne išimtis ir stiprieji gėrimai, kurių atžvilgiu šįmet taip pat matomas rezutatų augimas. Tvirtas pozicijas „MV Eesti“ atstovaujami produktai užima degtinės ir brendžio kategorijose, kur nuosekliai plečia užimamą rinkos dalį. Viskio kategorijoje bendrovės produktų rinkos dalis per pirmą šių metų ketvirtį augo nuo 6,1 iki 8,8 proc., degtinės (vodkos) – nuo 2,2 iki 3,2 proc., brendžio – nuo 6 iki 7,3 procento.

A. Otkidatš pažymi, kad „Imperial XII“ pernai buvo sparčiausiai pagal rinkos dalį augęs brendis, pasiekęs 1,3 proc. metinį šuolį ir dabar užimantis 7,3 proc. rinkos dalies savo kategorijoje. Savo pozicijas Estijos rinkoje pernai taip pat sustiprino „Baron D Aramis“, „Star Dollar“ ir „Hennesy“ prekės ženklai. Žymiu laimėjimu bendrovės vadovas laiko tai, kad degtinė „Russian Standart“ pagal užimamą rinkos dalį aplenkė garsų konkurentą „Absolut“.

Investuoja į kolegas

Pasak A. Otkidatš, veržlus augimas rodo, kad komanda puikiai susidoroja su naujais iššūkiais ir tobulėja. Be to, pastaruoju metu ypač didelis dėmesys skiriamas visos grupės įmonių darbuotojų gerovei užtikrinti – investicijoms į jų tobulėjimą, įsitraukimą, vidinei grupės kultūrai puoselėti ir verslo valdymo sistemoms diegti.

„Esame nuolat besimokanti organizacija, todėl šįmet grupės viduje pristatėme darbuotojų tobulėjimui skatinti ir užtikrinti skirtą mokymų projektą „MV GROUP Academy“, savotiškai primenantį vidinį grupės „universitetą“. Įgyvendinant projektą, kolegoms organizuosime skirtingus mokymus, skirtus kompetencijoms kelti ir žinių bagažui plėsti. Tam, kad darbuotojai dar labiau įsitrauktų, investuojame į vidinius tyrimus. Pavyzdžiui, neseniai atlikta darbuotojų apklausa parodė, kad komandos nariai jaučia pasitenkinimą dirbdami „MV Eesti“. Galiausiai, verslo rezultatai neatsiejami nuo grupėje vyraujančios vidinės kultūros, todėl šiais metais jai auginti ir puoselėti skirsime padidintą dėmesį“, – sako A. Otkidatš.

Šiuo metu „MV Eesti“ aktyviai plečia kolegų komandą ir kviečiaa prisijungti prekės ženklo vadovą (brand manager) ir pardavimų vadovą (sales supervisor).

„Neabejoju, kad naujiems kolegoms padėsime pasiekti tikrąjį potencialą ir įgyvendinti ambicingas vizijas. Nuolat dalijamės savo patirtimi su kolegomis Lietuvoje, Lenkijoje ir Latvijoje, tad Estijos rinką vertiname kaip tarptautiniai ekspertai, tačiau kartu galime lanksčiai taikyti inovatyvias praktikas ir laisvai kurti savo idėjas“, – sako „MV Eesti“ vadovas A. Otkidatš.

Ypač dideles galimybes „MV Eesti“ vadovas įžvelgia atsigaunančiame horeca sektoriuje, kur šiemet planuoja padidinti partnerių skaičių bent tris kartus.

Bendrovė „MV Eesti“ – tarptautiniu mastu veikiančios įmonių grupės „MV GROUP“, užsiimančios alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų gamyba, platinimu, prekyba bei teikiančios logistikos paslaugas, dalis. Grupė veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Bendrovė „MV Eesti“ šalyje veikia nuo 2008 metų.