„Anykščių vyno“ jubiliejaus proga – simboliška dovana miestui

„Anykščių vyno“ jubiliejaus proga – simboliška dovana miestui

Lietuviška įmonių grupė „MV GROUP Production“ nusiteikusi šventiškai: net dvi grupės gamyklos – „Anykščių vynas“ ir „Stumbras“ – šįmet žymi jubiliejus. Ypatingos šventės paskatino dėmesį gamyklų gimtinėms: antai „Anykščių vyno“ darbuotojai 95-ojo gamyklos gimtadienio proga Anykščiuose ketina pasodinti gyvų obelų, simboliškai papuošiančių Obelų gatvę.

Ypatingą dovaną Anykščiams „Anykščių vynas“ įteiks rugsėjo pabaigoje, per Obuolinių šventę. Iš viso miestui gamykla ketina padovanoti daugiau nei 50 įvairių rūšių obelų, kurias Obelų gatvėje sodins „Anykščių vyno“ darbuotojų komanda

Priimti „Anykščių vyno“ dovaną patikėta miesto merui Sigučiui Obelevičiui. Pasak jo, tokia dovana miestui – itin simboliška.  

„Medžių sodinimas įmonės jubiliejaus ir Obuolinių šventės proga  yra ne tik graži dovana miestui, bet ir prasmingas aktas, kuriuo prisidedama prie to, kad obelys Anykščiuose žydėtų, vestų vaisius ir Obelų gatvėje, kurioje, kad ir kaip bebūtų keista, bet vis dar nebuvo obelų. Obelis nuo seno laikyta šventu medžiu. Kaip vaisingumo simbolis, ji buvo neatsiejama rūtų darželio dalis, todėl pasodinti ją prie namų buvo tokia pat pareiga, kaip ir ąžuolą, todėl visais laikais ji buvo Lietuvoje populiari. Mūsų laikais požiūris į sodą jau truputį pasikeitęs, daugelis į jį žiūri kaip į vaisių teikėją, bet ar gali būti kas gražiau už klestintį sodą. Tad dėkodamas „MV GROUP Production“, vieniems didžiausių Baltijos šalyse gėrimų produkcijos gamintojų, kurių vienas iš keturių šios įmonės valdomų padalinių yra Anykščiuose, už gražią dovaną mūsų miestui, noriu palinkėti ne tik sodų, bet ir įmonės žydėjimo bei gražių naujų bendradarbiavimo formų“, – sako S. Obelevičius. 

Savo ruožtu „Anykščių vyno“ gamybos vadovė Liubovė Rebiatnikova pabrėžia, kad veikdama beveik ištisą amžių, gamykla neatsiejama nuo Anykščių miesto. Todėl sulaukus jubiliejaus pirmiausia ir norisi atsigręžti į savą kraštą bei jo gyventojus. 

 „Anykščiai – miestas, kurio žmonės ne tik palaiko ir skatina mūsų veiklą, bet ir patys puoselėja „Anykščių vyno“ gamyklą ir kuria mūsų produktus. Įteikdami šią dovaną ne tik sukursime dar jaukesnį miesto vaizdą, bet ir pratęsime tradiciją – juk  kadaise „Anykščių vyną“ įkūręs Balys Karazija taip pat pasirūpino, kad visame Anykščių regione imtų žaliuoti sodai“, – sako L. Rebiatnikova. 

Simboliška ir tai, kad „Anykščių vyno“ gamykloje gaminamas natūralus obuolių vynas bei spaudžiamos obuolių sultys, kuriems rudenį šviežius obuolius ūkininkai kasmet suveža iš visos Lietuvos. Rūpinantis supančia aplinka, supirkti obuoliai gamykloje panaudojami visu šimtu procentu, nepaliekant jokių atliekų.

„Žalioji gamyba – pasaulinė tendencija, kuria sekame ir mes. Superkamus obuolius panaudojame, vaizdžiai tariant, lig pat sėklyčių – vaisių sultys naudojamos skirtingų gėrimų ir koncentratų gamybai, likusios išspaudos – džiovinamos ir parduodamos pektino, naudojamo maisto ir farmacijos pramonėse, gamintojams“, – sako „Anykščių vyno“ gamybos vadovė ir priduria, kad užtikrinti gamybos procesą be atliekų leidžia gamykloje įdiegtos moderniosios technologijos.

95-asis „Anykščių vyno“ gimtadienis – ne vienintelis jubiliejus, šįmet žymimas „MV GROUP Production“. Dar vieną – net 115-ąjį – šįmet švenčia ir Kaune veikianti „Stumbro“ gėrimų gamykla.

Atšvęsti net du, vienu metu išpuolusius jubiliejus „MV GROUP“ nutarė ir kolegų gretose – dar vasarą įgyvendino pirmąkart surengtą žingsnių iššūkį, kurio metu grupės vienijamų bendrovių darbuotojai dažniau rinkosi vaikščioti pėsčiomis, savo žingsniais saugodami šalies gamtą. 

Apie „Anykščių vyną“  

„Anykščių vyno“ gamykla, valdoma AB „MV GROUP Production“, yra viena seniausių vyno gamintojų Lietuvoje. Šiuo metu gamykloje dirba beveik 100 darbuotojų. „Anykščių vyną“ labiausiai garsina natūralus vaisių ir uogų vynas „Voruta“, kurio prekės ženklu paženklintų gaminių dalis yra pripažinta Lietuvos tautiniu paveldu. Be jo gamykloje dar gaminamas sidras, sultys, trauktinės. „Anykščių vyno“ gaminami sulčių koncentratai bei džiovintos obuolių išspaudos yra sėkmingai eksportuojami. Gamykla praėjusiais metais supirko 16 tūkst. tonų obuolių ir 708 tonas kitų vaisių ir uogų iš Lietuvos ir kaimyninių valstybių.