Trečdaliu eksportą išauginusi „MV GROUP“ planuoja investicijas į modernizaciją

Trečdaliu eksportą išauginusi „MV GROUP“ planuoja investicijas į modernizaciją

Viena didžiausių įmonių grupių Baltijos šalyse „MV GROUP“ skaičiuoja per 2020-uosius metus savo pardavimo pajamas išauginusi 11 proc., tuo tarpu grupės pardavimo pajamos iš eksporto rinkų kilo arti 30 proc. 2021-ųjų „MV GROUP“ fokusas – tolesnė eksporto plėtra ir nuosavų bendrovių modernizacija.

Pasak įmonių grupės „MV GROUP“ generalinio direktoriaus Marijaus Cilciaus, pasiekti 11 proc. grupės įmonių pardavimo pajamų augimą pernai padėjo nuoseklus ir efektyvus darbas plečiant ir auginant eksportą išorės rinkose.

„Praėjusiais metais dar labiau sustiprinome pozicijas rinkose, kuriose veikia mūsų bendrovės, – antai Latvijoje pardavimų rodiklius be akcizo auginome arti 80 proc., Estijoje – 20 proc. Tuo tarpu „MV GROUP“ valdomų gamyklų eksporto apimtys pagrindinėse Europos rinkose, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Suomijoje, taip pat ir tolimuosiuose pasaulio kraštuose augo apie 30 proc. Be abejo, įtakos pardavimo pajamų augimui turėjo ir naujų eksporto krypčių atsiradimas – naujai užmegzti ryšiai su Vietnamu ir Kenija, atnaujinti santykiai su Japonija, plėtra JAV“, – sako M. Cilcius.

Nors ištikusi pandemija verslui sukėlė visą eilę kliūčių ir iššūkių, 2020-aisiais metais „MV GROUP“ vienijamos bendrovės į valstybės biudžetą iš viso įnešė beveik 220 mln. Eur mokesčių – tai net 9,15 proc. daugiau palyginus su ankstesniais metais.

M. Cilciaus teigimu, pasiekti tokį rezultatą įmonių grupei išties nebuvo lengva – dėl pandemijos nulemtų ribojimų grupė buvo priversta reikšmingai perorganizuoti darbo procesus, dalis verslo partnerių, pavyzdžiui, visas HoReCa sektorius, turėjo stabdyti veiklą, kuri nėra atnaujinta iki šiol.

„Dėl susiklosčiusios situacijos mes prarandame dalį pajamų ir patiriame reikšmingus nuostolius, taip pat esame priversti ieškoti sprendimų, kaip ir kur įdarbinti, tikslingai nukreipti HoReCa sektorių aptarnaujantį personalą. Nepaisant to, vertiname valstybės indelį siekiant padėti verslui – sudarant galimybes atidėti mokesčius, teikiant subsidijas, palūkanų kompensacijas, paskolas nuo Covid-19 nukentėjusiam verslui ir kt. Tuo pačiu džiaugiamės, kad mūsų gebėjimas lanksčiai prisitaikyti prie situacijos ir komandos vienybė mums leido pasiekti tokius rezultatus, kad šių valstybės teiktų pagalbos priemonių mums neprireikė, negana to, ir patys galėjome prisidėti teikdami pagalbą visuomenei“, – sako M. Cilcius.

Tikslų sąraše – investicijos ir eksporto plėtra


2021-aisiais „MV GROUP“ planuoja dar labiau stiprinti grupės eksportą, taip pat ir reikšminius infrastruktūros pokyčius – investuos į tolesnę bendrovių modernizaciją ir plėtrą. Vien „MV GROUP“ valdomos bendrovės „MV GROUP Production“ laukiančių investicijų vertė šįmet siekia arti 4,5 mln. Eur. Pernai į šios bendrovės modernizaciją „MV GROUP“ investavo per 2 mln. Eur, o iš viso per pastaruosius penkerius metus – daugiau nei 16 mln. Eur.

„Kalbant apie „MV GROUP“ vienijamas gamyklas, didžiausią dėmesį artimiausiu metu skirsime „Gubernijos“ daryklai, kur šiųmetis uždavinys yra įdiegti naują pilstymo liniją ir kelis kitus modernius sprendimus, skirtus aukščiausiai gaminių kokybei užtikrinti. Taip pat „Anykščių vyno“ gamyklai – smarkiai išplėstas asortimentas gerokai išaugino gamybos apimtis, todėl šiuos metus skirsime šaltojo rūsio plėtrai, taip pat naujai, moderniai laboratorijai įrengti“, – sako M. Cilcius.

Pasak „MV GROUP“ generalinio direktoriaus, didelis dėmesys bus skiriamas ir grupei priklausančio mažmeninės prekybos tinklo „Bottlery“ plėtrai: „Vien pernai į parduotuvių tinklą „Bottlery“ investavome apie 340 tūkst. Eur – ne tik atidarėme didžiausią naujo koncepto parduotuvę Vilniaus Paupio rajone bei pirmąją parduotuvę Druskininkuose, bet ir išbandėme „pop-up“ parduotuvių formatą didžiuosiuose prekybos centruose, pristatėme elektroninę parduotuvę. Šiais metais plėstis ketiname dar labiau – ne tik pristatyti naujas fizines prekybos vietas Lietuvoje, bet ir stiprinti pozicijas e-komercijos srityje ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.“

Tuo tarpu į bendrovės „MV GROUP Logistics“ modernizaciją grupė pernai investavo daugiau nei 400 tūkst. Eur – įdiegė naują sandėlių valdymo sistemą bei tobulino logistikos centro infrastruktūrą. 2021-aisiais metais bendrovėje planuojama modernizacijos diegiant naujas veiklos efektyvinimo sistemas tąsa. „Galiausiai, pernykštis 30 proc. eksporto augimas skatina dar smarkiau gręžtis į užsienio rinkas ne tik stiprinant jau turimas pozicijas, bet ir tiesiant naujus kelius. Tarp išsikeltų tikslų 2021-iesiems – eksporto  bei pardavimo kanalų plėtra prioritetinėse rinkose, kurių sąraše – JAV, Jungtinė Karalystė, Kinija, Nigerija ir NVS šalys. Ypač daug perspektyvų matome eksportuojant „Gubernijos“ daryklos produkciją, taip pat mezgame ryšius su naujomis, partnerių sąrašuose dar nesančiomis valstybėmis“, – sako M. Cilcius.