„MV GROUP Production“ į inovatyvią kokybės kontrolės sistemą investuoja beveik 700 tūkst. eurų: pirmieji pokyčiai – „Stumbro“ gamykloje
Bendrovė „MV GROUP Production“ „Stumbro“ gamykloje įdiegė inovatyvią kokybės kontrolės sistemą. Šią ispanų technologijų bendrovės „E2M COUTH Vision Systems“ sukurtą sistemą, kuri didins gamybos efektyvumą ir našumą, 2025 m. ketinama įdiegti ir kitose „MV GROUP Production“ valdomose gėrimų gamyklose – „Alitoje“ ir „Anykščių vyne“, o bendra projekto investicijų vertė siekia beveik 700 tūkst. eurų.
„Našumas, tvarumas ir sąnaudų taupymas – tikslai, kurių kasdien siekiame, o naujoji kokybės kontrolės sistema padės tai daryti dar efektyviau. Todėl bendradarbiaujame su „E2M COUTH Vision Systems“ – viena lyderiaujančių šios srities bendrovių pasaulyje, kurios sukurta inovatyvi technologija palengvins kokybės užtikrinimo procesus“, – sako „MV GROUP Production“ vadovas Algirdas Čiburys.
![](/wp-content/uploads/2025/01/„MV-GROUP-Production-vadovas-Algirdas-Ciburys-1024x683.jpg)
„MV GROUP Production“ valdo keturias gėrimų gamyklas – „Stumbrą“, „Alitą“, „Anykščių vyną“ ir „Guberniją. Šiuo metu naujoji kokybės kontrolės sistema, leidžianti išvengti gamybos metu pasitaikančio broko, jau veikia „Stumbro“ gamykloje, o 2025 m. ji bus įdiegta ir „Alitos“ bei „Anykščių vyno“ gamyklose.
„E2M COUTH Vision Systems“ sukurtą sprendimą sudaro pagrindinis kokybės kontrolės įrenginys su integruotomis septyniomis kameromis, atskiras modulis produkcijos ženklinimo kokybės kontrolei, nuskaitymui ir duomenų kaupimui bei inovatyvi automatinė broko šalinimo iš gamybos linijos sistema. Sistema gamybos linijoje fiksuoja produktus ir projektuoja erdvinį jų vaizdą, kurį automatiškai lygina su nurodytu etalonu. Jei vaizdo atpažinimo technologija užfiksuoja, kad pakuotė turi įlenkimų, įbrėžimų, etiketės pažeidimų, kažko trūksta ar nustatomas kitas brokas, produktas automatiškai pašalinamas iš linijos, nestabdant gamybos proceso.
![](/wp-content/uploads/2025/01/2222-1024x768.jpg)
Iki šiol kokybės kontrolę „Stumbro“ gamykloje fiziškai vykdė žmonės, kurie stebėjo linija važiuojančius produktus. Tačiau A. Čiburys pažymi, kad bendrovė siekia efektyvinti veiklą, todėl buvo nuspręsta investuoti į šio proceso automatizavimą.
„Įrenginys nepavargsta, nuolat veikia tokiu pačiu našumu, todėl mažėja tikimybė, kad pasitaikys apipavidalinto produkto broko. Kartu tai reiškia, kad mūsų kolegos galės veikti efektyviau, atlikdami mažiau mechaninio darbo ir daugiau laiko skirdami kūrybiškumo reikalaujančioms užduotims. Taip pat automatizuodami procesus siekiame spręsti darbuotojų stygiaus iššūkį, kuris aktualus visai gamybos industrijai. Nauja įranga leidžia gerinti ir darbo sąlygas – žmonėms nebereikia vykdyti monotoniškų, varginančių užduočių. Tai suteikia galimybę darbuotojams keisti pozicijas, kelti kvalifikaciją ir imtis įdomesnių darbų“, – sako „MV GROUP Production“ vadovas.
Į 60 šalių eksportuojanti „E2M COUTH Vision Systems“ yra sukaupusi 30 metų patirtį gaminant dirbtinio matymo sistemas, skirtas kokybės kontrolei gamybos linijose užtikrinti ir realiu laiku atmesti 100 proc. netinkamos produkcijos. Bendrovės kuriamos sistemos daugiausia montuojamos maisto ir gėrimų pramonės sektoriuje.
„Žengiame ir į Baltijos šalių rinką, kadangi mūsų pažangią dirbtinio matymo tikrinimo sistemą „CONTOURVISION“ pasirinko vienas didžiausių bei pažangiausių gėrimų gamintojų regione. Tikime, kad ši partnerystė dar labiau sustiprins „MV GROUP Production“ pozicijas tiek regione, tiek pasaulinėse eksporto rinkose“, – sako Edgar Bedolla, „E2M COUTH Vision Systems“ generalinis direktorius.
„E2M COUTH Vision Systems“ sprendimą „MV GROUP Production“ pasirinko dėl jo kokybės, naudojimo paprastumo ir suteikiamo funkcionalumo. Gamyklos diegiamą sistemą galima pritaikyti ne tik vizualiam gamybos linija konvejeriu judančios produkcijos lyginimui su etaloniniu pavyzdžiu, bet ir stebėjimui, ar nėra klaidų produktų ženklinime, banderolėse ar kt. Be to, šį sprendimą paprasta integruoti į verslo valdymo sistemą bei pritaikyti naujai kuriamų produktų gamybos linijoms.
„Didelis šios sistemos privalumas, kad ją labai lengva naudoti, o technologijos tiekėjams nereikia prisijungti, kad padėtų ją prižiūrėti. Taip pat faktiškai nereikia papildomo personalo, kadangi sistema veikia visiškai savarankiškai. O sukūrus naują produktą tereikia suprogramuoti jo etaloną – šis procesas taip pat labai greitas, o mūsų darbuotojai yra apmokyti tai padaryti“, – pažymi „MV GROUP Production“ vadovas A. Čiburys.