„MV GROUP Logistics“ rekordinius rezultatus lėmė klientų pasitikėjimas

„MV GROUP Logistics“ rekordinius rezultatus lėmė klientų pasitikėjimas

Efektyvi ir atspari logistikos grandinė daugeliui verslų pastaraisiais metais užtikrino augantį konkurencinį pranašumą. Logistikos partnerysčių ir 3PL (trečiosios šalies logistikos) operatorių vaidmuo ypač išaugo, nes įvairių sektorių lyderiai tiekimo grandinių optimizavimui skyrė išskirtinį dėmesį. Visa tai atspindi ir 3PL logistikos paslaugų bendrovės „MV GROUP Logistics“ 2023 metų rezultatai.

„Logistikos paslaugos tampa vis svarbesne vartotojo patirties ir net prekės ženklo dalimi. Todėl mums, kaip 3PL operatoriui, tenka didelė atsakomybė už kiekvieno kliento pardavimų sėkmę. Augančius rezultatus lemia mūsų lankstumas reaguojant į kliento poreikius, sklandžios ir kokybiškos operacijos, procesų ir apimčių bendras planavimas. Dėl to sklandžiai įveikėme net didžiausius piko laikotarpių (vasaros sezono ar Kalėdų) iššūkius“, – sako Darius Čypas, bendrovės „MV GROUP Logistics“ vykdantysis direktorius.

Bendrovė pernai pasiekė rekordinių rezultatų: lyginant su 2022 metais, įmonės pardavimo pajamos augo 9,4 proc. ir 2023 metais siekė 10,2 mln. eurų, o valstybės biudžetas buvo papildytas per 2,6 mln. eurų mokesčių. Taip pat buvo fiksuotas didžiausias sandėlio užimtumas istorijoje ir rekordiniai užsakymų srautai.

Pristatymų taškų skaičius sudarė 180 tūkst. ir buvo 4,8 proc. didesnis negu 2022 metais. Atrinkimo eilučių skaičius išaugo 5,9 proc. – iki 3,6 milijono. Paženklinta 22,3 mln. vienetų prekių. Logistikos centre sandėliuojamų padėklų kiekis 2023 m. per dieną vidutiniškai sudarė apie 22 tūkstančius.

Išskirtinis dėmesys FMCG logistikos procesams

Rekordinės veiklos apimtys rodo nenustojančius augti pajėgumus ir operacijų greitį, kuris ypač svarbus dirbant su greito apyvartumo prekėmis (angl. fast moving consumer goods – FMCG). Šioje srityje bendrovė „MV GROUP Logistics“ yra sukaupusi ilgametę patirtį ir puikiai išmano FMCG specifiką, o tai klientams suteikia konkurencinį pranašumą.

3PL operatorius savo sandėlių erdves taip pat yra pritaikęs gėrimų, alkoholinių gėrimų, maisto, gyvūnų maisto, knygų ir kitų prekių sandėliavimui. Kompleksinės logistikos paslaugos leidžia patenkinti ne tik tokių didelių klientų kaip „MV GROUP Distribution“, bet ir kitų verslų poreikius. Logistikos operatorius dirba ir su bendrovėmis, kurios užsiima tradicine prekyba, ir teikia pilnas logistikos paslaugas elektroninės prekybos verslams. Bendrovė turi integracijas su didžiosiomis kurjerių kompanijomis ir siūlo itin plačią pristatymų geografiją.

„Laikomės nuostatų, kad klientai iš mūsų rankų gali gauti viską: nuo sandėliavimo ir akcizinio sandėlio iki prekių ženklinimo, užsakymų surinkimo ir pristatymo visoje Lietuvoje. Dirbame taip, kad kiekvienai mūsų aptarnaujamai įmonei nebereikėtų turėti savo logistikos padalinio“, – dėsto D. Čypas ir priduria, kad galimybė sukurti aukštą krovinių konsolidaciją leidžia klientams pasiūlyti konkurencingą kainą.

Klientai palaiko pokyčius ir mato naudą

Vienas svarbiausių bendrovės tikslų pernai buvo išlaikyti aukštą operacijų efektyvumą. Laikytis šios ilgalaikės krypties padėjo įmonėje toliau nuosekliai įgyvendinami skaitmenizacijos procesai: sėkmingai atnaujinta klientų aptarnavimo sistema, įdiegtas pardavimų administravimo įrankio „D365 Sales“ modulis, atnaujinta  sandėlio operacinė įranga.

Pernai pavasarį logistikos centre ėmė pilnai veikti ir rampų valdymo sistema „Qguar Dock Scheduling“, kuri padėjo geriau suvaldyti į logistikos centrą atvykstančių prekių srautus. Ši sistema leidžia surinkti ir pateikti išankstinę informaciją apie planuojamus prekių atvežimus, todėl logistikos bendrovė gali efektyviau valdyti procesus. Tokių „MV GROUP Logistics“ naujovių vertę netruko pajausti ir klientai, nes jų tiekimo grandinė ėmė veikti efektyviau, o planuoti tapo patogiau.

Darbuotojai – esminė sėkmingo verslo dalis

D. Čypas sutinka, kad nuolatinės „MV GROUP Logistics“ naujovės keičia ne tik klientų, bet ir darbuotojų kasdienybę, skatina kelti kvalifikaciją ir auginti kompetencijas. Darbas tampa paprastesnis, našesnis, kokybiškesnis ir padeda darbuotojams daugiau uždirbti.

„Siekdami išlaikyti gerai dirbančius ir įmonei lojalius darbuotojus, bei atsižvelgdami į pokyčius darbo rinkoje kasmet peržiūrime atlyginimus, skatinimo sistemą, bei nuolat ieškome papildomų naudų savo komandai: vis daugiau darbuotojų naudojasi sveikatos draudimu, rūpinamės darbuotojų atvežimu į darbą ne tik iš kitų miestų, bet ir iš Vilniaus. Šiais metais ir toliau gerinsime darbo sąlygas darbuotojams, atsižvelgsime į jų nuomonę bei pasiūlymus ir kitais būdais skatinsime darbuotojų įsitraukimą į įmonės veiklą“, – pabrėžia bendrovės vykdantysis direktorius.

Turi aiškius prioritetus

Dirbdama jau 24 metus bendrovė yra sukaupusi didelę logistikos verslo patirtį, gali pasiūlyti įvairių sprendimų, geriausiai atitinkančių klientų poreikius. Su esamais klientais logistikos operatorius turi aiškius planus, kaip šiemet ir toliau augs kartu – bus plečiamas transporto paslaugų krepšelis, skaitmenizuojami procesai, didinamas efektyvumas. Taip pat planuojama pritraukti daugiau el. prekybos klientų.

„Atverdami naujas galimybes klientams ir tęsdami aiškios pridėtinės vertės paslaugas, patys aktyviai judame į priekį. Plečiame 3PL paslaugas su FMCG sektoriumi, orientuojamės į el. prekybos specifiką ir poreikius, įgyvendiname transporto paslaugų plėtros projektus. Visa tai nuosekliai stiprina mūsų pozicijas Lietuvoje ir padeda užmegzti ryšius su naujais klientais, ieškančiais efektyvesnių paslaugų“, – apibendrina D. Čypas.

Pažangą atskleidžia konkretūs sprendimai

Kalbėdamas apie įsibėgėjusius skaitmenizacijos procesus, „MV GROUP Logistics“ vykdantysis direktorius atkreipia dėmesį į galimybę integruoti skirtingų įmonių skirtingas verslo valdymo sistemas su operatoriaus sandėlio valdymo programa (SVS).

„Esame lankstūs: integraciją galima įgyvendinti tiek per EDI paslaugos teikėjus, tiek sukurti tiesioginę sąsają tarp sistemų (API integracija). Turime patirties integruojantis, kai pradedamas bendradarbiavimas su nauju partneriu, taip pat – kai esami klientai nusprendžia keisti esamą ERP į naują. Kaip tik šiuo metu vienas iš mūsų klientų kartu su mumis sėkmingai pabaigė diegti SAP verslo valdymo sistemą (Systems, Applications, and Products in Data Processing)“, – atskleidžia D. Čypas.

Integracija sukuria dviejų sistemų duomenų apykaitą ir įgalina dalytis informacija apie sandėlio operacijas, prekių atsargas, užsakymus ir kita. Verslas įgyja galimybę efektyviau valdyti tiekimo grandinę, pagerinti operatyvumą ir padidinti efektyvumą, sumažinant klaidų riziką ir fizinio darbo poreikį.

Verslui didinant efektyvumą, auga ir tvarumo galimybės. Pavyzdžiui, senuosius platforminius vežimėlius įmonė pakeitė naujais, kurių baterijos įkraunamos net 8 kartus greičiau nei senųjų. Vien šis sprendimas turėtų sutaupyti 45 000 KWh energijos ir sumažinti CO2 5,49 tonos. Didesnį tvarumą logistikos bendrovei suteiks ir praėjusių metų pabaigoje ant „MV GROUP Logistics“ pastato stogo sumontuota 1 MW galios saulės elektrinė, kuri turėtų pilnai patenkinti įmonės elektros energijos poreikius.

Pasak „MV GROUP Logistics“ vykdančiojo direktoriaus D. Čypo, sistemiškas požiūris ir kryptingai kartu su klientais atliekami pokyčiai pernai lėmė akivaizdžią pažangą skirtingose srityse. Vis dėlto jis įsitikinęs, kad rekordiniai pardavimų rodikliai gali būti dar geresni. Mat dalis proveržį kuriančių idėjų ir procesų – dar tik startavo, tad tikrasis jų efektas išryškės vėliau. Ilgalaikę strategiją turintis verslas investuoja į skaitmenizaciją, diegia naujas sistemas ir įrankius, kurie padeda geriau valdyti sandėlio operacijas, prekių atsargas ir užsakymus.

Įmonė šiemet toliau plečia 3PL paslaugas FMCG sektoriui, orientuojasi į el. prekybos specifiką ir poreikius, stiprina transporto paslaugų krepšelį. O svarbiausia, pasak vykdančiojo direktoriaus, „MV GROUP Logistics“ nuosekliai rūpinasi savo darbuotojais, kasmet siekia peržiūrėti atlyginimus, skatinimo sistemą ir siūlo įvairių papildomų naudų, nes darbuotojai yra esminė sėkmingo verslo dalis.